(0212) 292 03 33 – 34

(0530) 603 31 60

Cumhuriyet Caddesi Pak Apt.

No:30 D:2 Elmadağ, Şişli, İSTANBUL

Popo Kaldırma

Özellikle popo sarkmasının olduğu, cildin fazla olduğu durumlarda ise popo dikleştirme ve popo germe ameliyatları uygulanmaktadır. Popo hacmi yine yağ enjeksiyonu ya da silikon protezler ile sağlanırken oluşan fazla cilt her iki popo kavsinin üzerinden “V” ya da martı kanadı şeklinde çıkarılarak ameliyat gerçekleştirilir. Böylece fazla cilt çıkarılıp popo dikleştirme yapılırken aynı zamanda oluşan iz çamaşır ya da bikini bölgesinde saklanmış olur. Çıkarılacak doku özellikle çok aşırı kilo veren ya da mide kelepçe operasyonu geçiren hastalarda oldukça fazladır. Bu gibi durumlarda bu doku popoya hacim vermek için kullanılır.

Silikon protez ile dikleştirme yöntemi, her iki popo kavsinin ortasında görünmeyen bir alanda yapılan 5 cmlik bir kesi ile uygulanır. Kas içine konulan uygun şekildeki silikon protezler ile hem istenen şekle kavuşulur, hem popo dikleşmiş olur, hem de kas içine konulmasından dolayı dışarıdan farkedilmeyecek doğallık sağlanmış olur. Sonrasında oluşabilecek ödem ve ve kanamayı önlemek için korse giyilmesi önerilir.

Bel, popo ve kalça anatomisi bir bütün olarak değerlendirilir .Çoğu zaman kalça bölgesinden yağ alınıp popo bölgesine verilmesi yeterli değişim sağlar. Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılır ve süresi 1-1.5 saattir. Ameliyat sonrası 4 hafta özel korse giyilir. 3 gün sonra işe dönülebilir veya uçak yolculuğu yapılabilir.

Aşırı zayıf kişilerde popo protezi kaçınılmazdır ve en etkili çözümdür. Popo protezi kalçanın iç tarafından yerleştirildiği için herhangi belirgin bir iz kalmaz.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır, 3-4 saat sürer ve hastanede 1 gece kalınır. 5 gün sonra işe dönülebilir veya uçak yolculuğu yapılabilir.

Aşırı kilo alma verme sonucu bazı kişilerde popo düşer, kalçalar ve bacak içi ise sarkar, bu durumda popo kaldırma, kalça ve bacak içi germe kombine bir şekilde gerilir. İzler bel kısmında bikini hattına göre planlanır.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve planlanan işleme göre 4-7 saat sürer. 7-10 gün istirahat gerektirir ve bu süreden sonra işe dönülebilir.