(0212) 292 03 33 – 34

(0530) 603 31 60

Cumhuriyet Caddesi Pak Apt.

No:30 D:2 Elmadağ, Şişli, İSTANBUL

Elmacık Dolgusu

Genellikle kadınların yüzleri incelendiğinde elmacık kemiğinin belirgin olması güzellik kritelerinden sayılmaktadır. Belirgin elmacık kemiği ve öne çıkık olması daha genç daha gergin bir cilt ifadesi sağlar. Elmacık kemiği bölgesindeki çöküklükler yüzün daha üzgün ve yorgun gözükmesine neden olur.

Elmacık kemiklerine genelde iki sebeple müdahele yapmaktayız. Birinci sebep yaşla beraber yüz dokuları aşağı iner, düzleşme olur. Ya da genetik olarak elmacık kemiği gelişmemiştir.

Elmacık kemiğinin belirginleştirilmesinde uyguladığımız yöntemler;

1-Geçici dolgu maddeleri; Uygulanması en kolay ve pratik bir yöntem olduğu için elmacık kemiğinin belirginleştirilmesinde çok tercih edilir. Kullanılan dolgu maddesine göre kalıcılığı 6-18 ay arasında değişmektedir. Uygulama süresi 15 dk dır. Aynı gün iş hayatına dönüş yapılabilir.
2- Kalıcı dolgu maddeleri: Riskli bir işlem olduğu için kalıcı dolgu maddelerini pek tercih etmemekteyiz.
3- Yağ enjeksiyonu: Hastane ortamında yapılan bir işlemdir. Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağ santrifuj edilerek elmacık bölgesine enjekte edilir.
4- İmplant: Elmacık kemiklerinde düzleşme olan kişilerde tercih edilir. Genel anestezi altında elmacık kemiği şeklinde özel tasarlanmış bir implant buraya yerleştirlir.
5- Orta yüz germe ve askılama: Yaşlanmaya ve yüz sarkmasına bağlı deformitelerde tercih edilen bir yöntemdir. Sarkan cilt dokusu yukarı askılanırken elmacık kemik de belirginleştirilmiş olur