(0212) 292 03 33 – 34

(0530) 603 31 60

Cumhuriyet Caddesi Pak Apt.

No:30 D:2 Elmadağ, Şişli, İSTANBUL

Dermaroller

Dermaroller disk şeklinde dizilmiş, üzerindeki mikro iğnelerle dakikalar içerisinde 500 binden fazla mikro kanal yaratarak ilacın cildin altına geçmesinde yardımcı olur.

Dermaroller tedavisi 4-6 seans yapılan cildi sıkılaştırma için tercih edilen her seansta ayrı bir ürün kullanılan bir işlemdir.

Dermaroller tedavisi cildin üstünü soymadan, cildi yakmadan, sağlam dokulara zarar vermeden yapılan kollejen uyarma tedavisidir. Hiçbir yan etkisi yoktur. Dermaroller ile ürünün transdermal geçişi kırk kat artacağı için daha etkili olacaktır. Her cilt tipinde güvenle uygulanabilir. Tedaviden sonra 12 saat suyla temas etmeyiniz. Her mevsimde yapılabilir.

Dermaroller uygulaması ile geniş gözeneklerin sıkılaştırılmasında, akne izlerinin tedavisi, göz altı morluklarının azaltılmasında ve saç dökülmesi gibi çoğu sorunda oldukça olumlu sonuçlar elde ediliyor. Cilt üzerinde değişik amaçlara yönelik ürünlerin dermaroller kullanılarak deriye geçişinin arttırılmasının “dermaterapi” olarak adlandırılmaktadır. Normal cilt bakım ürünleri cilt altındaki bazı yapı taşlarının azalmasını engeller veya onları yenilemeye çalışır, yalnız bu ürünlerin çoğunun cilt altına bile ulaşamadan etkisini yitirir. Dermaroller, deri üzerinde son derece ufak kanallar açarak kök hücre ekstrelerinin veya kullanılan ürünlerin cilt altına 200 kattan daha fazla geçmesini sağlıyor. Cilde uygulandığında silindirik tamburun üzerinde bulunan iğneler, cilt üzerinde mikro kanallar açıyor. Bu kanallar deri altına açılan bir tür geçitler gibi düşünülebilir. Dermaroller ile her bölgede ortalama olarak 6-10 kez yıldız biçiminde uygulama yapılıyor. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1 santimetre karede aşağı yukarı 250-300 adet mikrokanal açılıyor. Bu mikrokanalların açılması sırasında genelde kanama söz konusu olmuyor. Mikrokanallar, aşağı yukarı 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın derinin kendi elastikiyeti ile kendi kendine kapanıyor Dermaterapi’nin bir diğer yararı da dermarollerin kendi etkisinden kaynaklanıyor. Dermaroller’ın açmış olduğu mikrokanallar, deri tarafından yara gibi algılanıyor, yalnız ortamda aslında yara olarak görülebilecek bir durum olmasa dahi deri kendi içinde bir tamir mekanizmasını başlatıyor. Bu mekanizmanın en önemli fonksiyonlarından bir tanesi deri içinde yine büyüme etkenlerinin salgılanması sebebi ile kollajen, hyalüronik asid, elastin fibriller gibi yapıların sentezlenmesi oluyor. Ortamda gerçek anlamda bir yara olmaması sebebi ile üretilen bütün bu maddeler, cildinizde anti-aging etki sağlıyor. İnce çizgi ve kırışıklıkların azaldığı, yanık ve akne skarlarının hafiflediği görülüyor.