(0212) 292 03 33 – 34

(0530) 603 31 60

Cumhuriyet Caddesi Pak Apt.

No:30 D:2 Elmadağ, Şişli, İSTANBUL

İple Yüz Asma

İple yüz estetiği denildiğinde bir çok yöntem, bir çok ip çeşidi vardır. İplerin seçimi kişiye göre ve bölgesel soruna göre seçilir.

Ultra V Lift yöntemi, ya da son dönemlerde örümcek ağı estetiği diye popülarize edilen teknik cilt gençleştirmede yeni bir teknolojidir. Bilinen klasik iple germe yöntemlerinden tamamen farklı bir etkiye sahiptir.

Bu ameliyatsız yüz ve boyun estetiği işlemi, çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) cildin içine, sarkan ve gevşeyen noktalara yerleştirilmesine dayanır. Bu işlemle cilt altında oluşan fibrozis, kolajen üretiminin uyarılması ile bir tür yapıştırma ve sıkıştırma etkisi oluşur. Bu etki mekanizması ile sarkan cilt toplanır. Yan etkisi yoktur. Lokal anestezik kremler ile işlem yapılır.

Uygulama alanına göre işlem 30-60 dakika arasında gerçekleştirilir. İpliğin erimesi normalde 6-8 ayda sonlanırken, kollajen sentezi uyarısı daha uzun sürdüğü için kalıcılığı 1,5- 2 yıl kadardır. İşlemin gerçekleştirildiği bölgede mikro kan dolaşımı artar, tamir mekanizmaları harekete geçer, kolajen üretimi uyarılır. Yüz germe ameliyatı sonrası gibi bir iyileşme periyodu yoktur. İşlem sonrası, banyo, deniz, güneşlenme gibi kısıtlanmalara gerek yoktur. Cilt gevşekliklerindeki ve sarkmalardaki toparlanma etkisi 4 -6 hafta sonra ortaya çıkmaktadır.

Yüzdeki, boyundaki sarkmalarda lifting etkisi yapar. Alın bölgesi, burun, yanaklar, elmacık kemikleri, çene hattı, boyun, nazolabial çizgiler, glabella, kaş, üst dudak uygulama bölgeleridir.