Bacak Estetiği

Ameliyatsız Bacak Estetiği
Liposuction ile Bacak Estetiği
Bacak ya da Uyluk Germe
Silikon protez ile bacak kalınlaştırma ( Çarpık bacak estetiği)
Aquafilling ile Bacak Şekillendirme

Bacak estetiği  kliniğimizde en fazla yapilan işlemlerden biridir.Bacak inceltme,bacak şekillendirme,bacak germe ameliyatları ameliyathane ortamında gerçekleştirilen prosedürlerdendir.

Kişiler kliniğimize bacaklarının incelmesi, ayak bileği estetiği, deformitelerinin düzeltilmesi ve selülit tedavisi sebebiyle başvurabiliyorlar.

Bacaklardaki sık karşılaşılan sorunlar; basen (bacağın dış kısmı) bölgesinin yağlı olması, bacak üst- iç kısmındaki yağlanma, alt bacak iç kısmındaki eğrilikler, dizin iç yanındaki yağ fazlalıkları, ciltteki çöküklükler, varis sorunu ve her iki bacak arasında asimetri olması bunlar arasında sayılabilir.

Basen bölgesindeki, bacağın iç kısmındaki ve dizin iç kısmındaki bölgesel fazlalıklar, yani yağlar için en ideal teknik yağ alma – liposuction ameliyatlarıdır. Bacak eğriliği için baldır silikonları dediğimiz göğüse konulan silikon gibi bacak iç kısmını kalınlaştıran bir operasyon yöntemi mevcuttur. Ciltteki çöküklükler, asimetrik görüntüler dolgu enjeksiyonu ya da yağ enjeksiyonu ile çözülebilir.

Çarpık bacak, yani alt bacak bölgesindeki deformitenin tedavisinde üç çeşit teknik vardır. Silikon protez, yağ enjeksiyonu, aquafilling ile dolgu enjeksiyonu bu teknikler arasındadır. Aquafilling ile dolgu enjeksiyonu ameliyatsız bir tekniktir. Kişi bu prosedür sonrası rahatça evine gider, anestezi almasına gerek yoktur.
Spora ve rejime rağmen bir türlü erimeyen yağlarınız için liposuction makul bir tekniktir. Bacaklarda doku fazlalığı ve sarkma gibi sorunlar hızlı kilo alıp verme gibi nedenlere bağlı olabilir. Bu durumda bacak germe ameliyatı tercih edilir.

Liposuction’a alternatif son dönemde tanınmış olan Lazer lipoliz bir diğer tekniktir. Bazen bacak germe estetiği yapılacak bir kişide bunun yanı sıra liposuction da yapmak gerekebilir. Ameliyat süresi 2 ila 3 saat aralığında sürer. Hastanın operasyondan sonra 1 gece hastanede kalması yeterlidir.

Op. Dr. İbrahim OSKUİ

Translate »
Translate »