Kimyasal Peeling

NeoStrata Cilt Canlandırma Sistemi, Kullanım Amaçları

* Kırışıkların ve çizgilerin görünümünün hafifletilmesi,
* Güneş, yaş, hamilelik, gibi değişik nedenlere bağlı olarak oluşan koyu renkli lekelerin (hiperpigmentasyon) hafifletilmesi ve cildin normal cilt rengine dönmesine yardımcı olmak,
* Kaba, kuru, geniş porlu cilt yapısının geliştirilmesi,
* Hafif ve orta düzey akne tedavisine yardımcı,
* Akne izlerinin görünümünün hafifletilmesi,
* Keratozlar,
* Çizgi giderici enjeksiyonlar sonrasında etkinin uzatılması ve iyileştirilmesi (hyalüronik asid, botulinium toksini gibi)
* Laser, dermabrazyon gibi işlemler ile kombine edilerek etkinliklerinin artırılması, gibi geniş bir alanda etkin sonuç alınmasını sağlayan kolay, güvenli ve modern bir sistemdir.

Bu yöntem sonrası cilt daha esnek, pürüzsüz ve parlak hale gelirken, daha sonra günlük bakımda da alınan olumlu etkileri sürdürebilmek için, bu sistemin değişik cilt tiplerine uygun olan günlük bakım ürünleri tercih edilebilir.

NeoStrata Cilt Canlandırma Sistemi, yalnızca hekimlerin uyguladığı bir sistem olup hekimin muayenehanede uygulayacağı peeling seanslarının yanısıra, cilt problemine bağlı olarak günlük yaşantıda kullanılacak krem, losyon gibi ürünleri de kapsar.

GLİKOLİK ASİD PEELİNGİ NEDİR?
Glikolik asid peeling işlemi, cildin canlandırılması için özel bir yöntemdir. Bu yöntemle, yüksek konsantrasyonda ve düşük pH seviyesinde glikolik asid kullanılarak cildin ölü hücrelerinden oluşan hasarlı üst tabakası yenilenir. Alttaki cildin yeniden yapılanması sağlanarak sağlıklı, gergin ve dolgun bir cilt oluşturulur.

HERKESE GLİKOLİK ASİD PEELİNG SİSTEMİ UYGULANABİLİR Mİ?
NeoStrata Glikolik Asid Peeling Sisteminin kişiye uygun olup olmadığı hekimin değerlendirmesi sonrasında alınacak bir karardır. Genel olarak tüm cilt tiplerinde kulanılabilecek güvenli bir sistem olmasına rağmen aşağıdaki konulara dikkat etmek uygulamanın başarısı açısından fayda sağlayacaktır:

Şu durumlar peeling işlemine cildin verdiği reaksiyonu hızlandırabilir: Topikal retinoidler, hassas cilt, traş ve depilasyon işlemi, kese, maskeler, yakın zamanlı başka peeling ve mikrodermabrazyon işlemleri, laser tedavileri.

Eğer şu durumlardan herhangi biri mevcutsa, uygulama öncesinde bazı önlemler önerilebilir: Allerji, egzama, seboreik dermatit, bağışıklık sistemini etkileyen hastalıklar, virütik hastalıklar (uçuk dahil) ve güneş hassasiyeti.

Ayrıca şu durumlar mevcutsa peeling işlemi ertelenebilir. Aktif uçuk, çatlaklar ve açık yaralar, son dönemlerde cerrahi girişim (yara iyileşmesi), kısa süre önceki peelingler veya dermabrazyon, yakın zamanda radyasyon tedavisi, aşırı güneş yanığı, aşırı nedbe oluşumu, son zamanlı kuvvetli cilt yenileyici ajan (tretinoin gibi) ve izotretinoin kullanımı. İzotretinoin uygulama tamamlandıktan 6 ay sonra peeling işlemleri yapılabilir.

Translate »
Translate »