(0212) 292 03 33 – 34

(0530) 603 31 60

Cumhuriyet Caddesi Pak Apt.

No:30 D:2 Elmadağ, Şişli, İSTANBUL

Kaş ve Dudak Kontür

Kliniğimizde kişinin istediği ve beklentisi doğrultusunda beklenen ve istenen şekil ölçüm ve çizim sonrasında belirlenip kaş, kıl tekniği ile dolum veya tribal dolum olarak seçim yapılarak işleme başlanır, anestezik kremler veya lokal anestezi yardımıyla uygulanacak bölge uyuşturulur ve kişi ağrı hissetmeden işlem gerçekleştirilir.

Uygulanan pigmentler tamamıyla kişinin sağlığına zarar vermeyen bileşenlerden oluşmaktadır. Uygulama yaklaşık 1 ile 2 saat arası değişmektedir ve steril ortamda hijyen kurallarına uygun kişiye özel tek kullanımlık kartuş iğneler kullanılmaktadır. İşlem bir ay ara ile bir ana seans bir rötuş seans olarak yapılmaktadır.

Kontür nedir? Kıl Dolum Tekniği Nedir? Kalıcı Makyaj Nedir?

Kliniğimizde kontür uygulamaları lokal anestezi uygulanarak doktor kontrolünde yapılmaktadır. Gerektiğinde Botulinum Toksini ile gerektiğinde iple askılama yöntemi ile kombine edilerek farklı seçenekler de sunulmaktadır. Dudak kontüründe ise dudak dolgusu ile, dudak estetiği yöntemleri ile kombine edebilmekteyiz.

Kalıcı makyaj diğer adıyla “mikro-pigment uygulaması” steril ve tek kullanımlık bir iğne sayesinde doğal ve mineral içerikli boyaların derinin altına yerleştirilmesi prosedürüdür. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Kullanılan pigmentler, bitkisel kaynaklı ve organik boyalar olup; hiçbir şekilde yan etki oluşturmaz.

Kalıcı Makyaj Uygulama Yapılan Bölgeler?

Kalıcı Kaş uygulaması diğer ismiyle Kaş Kontürü, kozmetik olarak kaş bölgesini tekrar yaratmak veya o bölgeyi doldurmak için kullanılır. Seyrek kaşların araları doldurulur. Yapılacak uygulama ile sorunlu kaş biçimi düzeltilebilir, düşük kaşlar kaldırılabilir, tıbbı nedenler ile dökülmüş kaşların yerine yeni kaş tasarlanabilir ya da nadir kaşların araları doldurulabilir. Kaşların uç- dış kısımlarının aşağıya doğru sarkması kişiyi göründüğünden daha yaşlı ve yorgun gösterir. Kliniğimizde bu probleme yönelik diğer estetik uygulamalarla kaş kontürü kombine edilebilir.

Dudak kontürü ile renksiz ve ince dudaklar renklendirilerek daha canlı bir görünüm kazanması sağlanır. Dudakta renk boşlukları ve yara izi varsa kamufle ederek dudakların normal görüntüsüne getirilebilir. Diğer dudak estetiği yöntemleri ile kombine edilebilir.

SON YÖNTEM “KIL TEKNİĞİ” NEDİR?

Kaş yapısına uyumlu, kıl biçiminde pigmentasyondur. Kıl yöntemi ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve nadir olan kısımlar, kıl yöntemi ile yoğunlaştırılır. Klasik yöntemdeki boyanmış kaş görüntüsü yerine çizilmiş doğal kaş görüntüsü sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl yöntemi uygulaması ile kaldırılabilir ve yüzdeki hüzünlü ifade, yerini daha canlı ve estetik bir görünüme bırakır. Eksik olan bütün kaş, kıl yöntemi ile doğal görünümde yapılandırılabilir.

WHATSAPP

(0530) 603 31 60

KLİNİK

(0212) 292 03 33